Jak wybrać baterię?

Jak wybrać odpowiednią baterię do kuchni i łazienki?

Bateria łazienkowa jest jednym z najczęściej używanych urządzeń w domu. Prawie każdy gość zobaczy ją co najmniej raz, więc warto wybrać taką baterię, która odzwierciedli Twój gust i smak oraz podkreśli projekt nie tylko łazienki ale całego mieszkania/domu.

Bateria kuchenna powinna być nie tylko wygodnym i trwałym elementem kuchni, ale także powinna pasować i dopełniać wystrój wnętrza. Dlatego tak ważny jest jej kształt, rozmiary, styl i wykończenie.

Na samym początku musimy się zastanowić czy potrzebujemy baterię stojącą (sztorcową) czy ścienną (podtynkową). Często szafki umywalkowe bądź same umywalki posiadają gotowe otwory montażowe na armaturę. Należy wtedy upewnić się czy potrzebujemy baterię trzyotworową tj. ustawienie „kurek-kran-kurek“ czy może jedynie jednootworową czyli baterię ze zintegrowanymi kurkami/ mieszaczem od ciepłej i zimnej wody.

Kolejnym ważnym punktem w doborze baterii są jej wymiary (długość wylewki oraz wysokość armatury). Jeżeli dobieramy baterię do umywalki wpuszczanej, raczej nie powinno być problemu z wysokością. Jednak gdy chcemy dopasować baterię do umywalki nablatowej, wtedy należy doliczyć do wysokości umywalki od 5 do 10cm. Z kolei długość wylewki powinna mniej więcej odpowiadać ½ szerokości umywalki np. jeśli średnica umywalki ma 40cm, to wylewka powinna mieć ok. 20cm długości.

Warto pomyśleć również nad tym, czy bateria powinna posiadać kurki czy mieszacz ciepłej-zimnej wody. Mieszacz na pewno pozwala zaoszczędzić wodę oraz łatwiej ustawić przy jego pomocy temperaturę. Kurki mogą być natomiast doskonałym uzupełnieniem klimatu łazienki bądź kuchni.

Ostatnim i pewnie najtrudniejszym krokiem w doborze armatury jest jej wykończenie. Tutaj już wszystko zależy od Twojego gustu. Na szczęście oferowane przez nas baterie retro znakomicie pasują do wszystkich wnętrz!

Podsumowując, czyli jak dobrać baterię w 4 krokach:

1) mocowanie: ścienna (podtynkowa) czy stojąca (sztorcowa)

2) wymiary: wysokość i długość wylewki

3) kurki czy mieszacz

4) styl i wykończenie

Oczywiście możecie Państwo skorzystać z naszego doświadczenia. Zawsze postaramy się pomóc! Zapraszamy zatem do skontakowania się z nami mailowo bądź telefonicznie: KONTAKT